Ve kripto parada beklenen an! Vitalik Buterin duyurdu: Ethereum Merge tamamlandı

Ethereum Merge geldi, Ethereum ağı, arızasız şekilde, kripto topluluğu tarafınca beş yıldan uzun süredir beklenen iş kanıtından hisse kanıtına geçişini başarıyla gerçekleştirmiş oldu.
Gelişmeyi Ethereum kurucusu Vitalik Buterin resmi Twitter hesabından duyurdu. Ethereum’un çekirdek geliştiricileri, takip eden anlarda, senelerce devam eden sıkıntılı kontrol ve hazırlığın zirve noktası olan gelişmeyi kutladı.

And we finalized!Happy merge all. This is a big moment for the Ethereum ecosystem. Everyone who helped make the merge happen should feel very proud today.
— vitalik.eth (@VitalikButerin) September 15, 2022
Proof of Stake, öncesinden mevcud büyük oranda ETH taahhüt eden bireyler ve kuruluşlar tarafınca yeni ETH’nin üretildiği bir mekanizmadır. Geçişin daha süratli, daha ölçeklenebilir ve yüzde 99’un üstünde daha çevre dostu olması planlanıyor. Son dakika! Ağustos ayı Merkezi Yönetim bütçe dengesi açıklandı
Bu süre zarfında, bir tedbir olarak Binance , FTX , Coinbase ve Kraken benzer biçimde büyük kripto borsaları , ETH dahil olmak suretiyle Ethereum ile ilgili tokenlerin alım satımını geçici olarak durdurdu. Ethereum’dan etkilenen ticaretin kısa süre içinde bu platformlarda tekrardan başlaması planlanıyor.
Ethereum ağı şu anda on milyarlarca dolar değerinde dijital varlık, uygulama ve merkezi olmayan finans (DeFi) sistemlerini destekliyor. İlk belirlemelerde bunların hiçbiri ağın hisse kanıtına geçişinden negatif etkilenmedi.
Birleşmenin tamamlanmasını takip eden anlarda ETH’nin fiyatı yüzde 0,4 düştü.
Ethereum yatırımcıları, Haziran ortasından bu yana kripto para biriminin yüzde 80 oranında artmasıyla, Bitcoin’den oldukça daha süratli bir halde destek aldı. Ethereum 2.0 stabilize olduğunda, çalıştırmak daha süratli ve daha ucuz olacak. Uzmanlar güncellemenin Ethereum ve blok zincirdeki öteki token’ları artıracağını söylüyor.
 

Son Dakika Haberler