Osman Wöber kimdir, niçin öldü? Kurtlar Vadisi’nin Tuncay Kantarcı’sı Osman Wöber’den acı haber!

Devrin fenomen dizisi Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteri ile akıllara kazınan birçok dizi ve projede yer edinen oyuncu Osman Wöber yaşamını yitirdi. Wöber’in vefat haberinin arkasından oldukca sayıda başsağlığı mesajı paylaşıldı.
OSMAN WÖBER NEDEN ÖLDÜ?
Wöber’in ölümünü oyuncu Zafer Algöz toplumsal medya hesabından duyurdu. Zafer Algöz’ün paylaşımında, Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi azca ilkin. Oldukça üzgünüm. Başımız sağ olsun.” ifadeleri yer aldı.
OSMAN WÖBER KİMDİR?
Kurtlar Vadisi dizisi içinde fenomen karakterlerden biri haline gelen Tuncay Kantarcı rolüne yaşam veren Osman Wöber 1960 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Avusturalya ve Türk vatandaşı olan oyuncu  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim görmüş oldu. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı. 1988-1993 yılları aralığında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları aralığında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yapmış oldu. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yapmış oldu, çalışmalarında bulunmuş oldu. 2001 senesinde tekrardan İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yapmış oldu. Sekizinci Saat, Cumhuriyet benzer biçimde filmlerde roller üstlendi.
Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber’in eşidir.

Son Dakika Haberler