Helikopter kazasından yeni görüntü: Zamana karşı yarış

22.09.2022 09:43 Haber Deposu: İHA Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınına müdahale etmek suretiyle görevlendirilen Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme helikopteri, dün saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı Gemiş Mahallesi civarlarında kaza kırıma uğradı.
Marmaris’teki orman yangınına ikinci gününde denetim altına alındı
Yere çarptıktan sonrasında tuz depolama sahasında sürüklenen Rus yapımı yangın gözetleme helikopterinde bulunan 7 personelden 2’si olan Rusya uyruklu mühendis Aleksandr İakovlev ile uygulaman Alexey Volkov yaşamını yitirdi. Kazadan yaralı olarak kurtulan Rusya vatandaşı kaptan pilot İlya Ivesenkhıo, 2’inci pilot İgor Turkov ve uygulaman Georgii Onuchin ile Türk vatandaşı pilot Ömer Kaan Çakır ve Orman Genel Müdürlüğü temsilcisi Kenan Erdem ise ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edildi. İkisinin durumunun ağır olduğu bildirilen 5 yaralının tedavilerine devam edilirken, helikopter kazası sonrası yaralıları kurtarmak için zamana karşı verilen yarışın yeni görüntüleri ortaya çıktı.
Son dakika… Yangına müdahale için giden helikopter düştü
Vatandaşlar ve ekiplerin hurda yığınına dönen helikopterin düşmüş olduğu bölgede verdiği mücadeleye dair görüntülerde, Rusya vatandaşı 2’inci pilot İgor Turkov’un sıhhat ekipleri tarafınca sedyeye alınarak ambulansa bindirildiği anlamış olur yer aldı.

Son Dakika Haberler